آنتی اسکالنت های RO

آنتی اسکالنت های RO

با توجه به گسترش روزافزون استفاده از سیستم های اسمز معکوس یا آب شیرین کن و ضرورت استفاده از آنتی اسکالانت(ضدرسوب) به عنوان یک عامل مهم کمکی در افزایش راندمان این سیستم ها، گروه صنعتی البرز با استفاده از فرمولاسیون یکی از شرکت های معتبر خارجی اقدام به تولید آنتی اسکالانت در دو گونه H-107 و H-105نموده است.

 

Hydro-105 :
آنتی اسکالانت Hydro-105یک آنتی اسکالانت چند منظوره است که مصارف عمومی را پوشش می دهد. تزریق دوز مناسب از این ماده به جریان آب می¬تواند از تشکیل رسوب کربنات کلسیم و سولفات¬ها (شامل سولفات کلسیم، سولفات استرانسیوم و سولفات باریم) پیشگیری نماید.
بررسی¬ای آزمایشگاهی اثبات نموده اند که آنتی¬ اسکالانت Hydro-105در مقایسه با سایر محصولات داخلی و حتی محصولات خارجی، توان بالاتری در ممانعت از تشکیل رسوب دارد.
آنتی ¬اسکالانت Hydro-105 برای کلیه موارد تولید آب شیرین از جمله تولید آب شیرین برای کاربردهای صنعتی و یا آب آشامیدنی قابل استفاده است.

 

نحوه استفاده
این ماده می¬بایست به صورت مداوم به آب خوراک واحد اسمزمعکوس تزریق شود. سیستم تزریق می-بایست به گونه ¬ای عمل نماید که در صورت توقف واحد، تزریق آنتی¬اسکالانت هم متوقف شود.
میزان تزریق معمولا بین 3 تا 5 میلی گرم بر لیتر می باشد.
تزریق دوز کمتر و یا بیشتر از آنتی ¬اسکالانت، می تواند منجر به گرفتگی غشاهای اسمزمعکوس شود.
مناسب ترین موقعیت برای تزریق آنتی ¬اسکالانت، قبل از فیلترهای کارتریج می باشد.


 Hydro-107 :
آنتی اسکالانت Hydro-107 در اسمزهای معکوس دریائی و یا آبهای شور با املاح بالا استفاده می گردد. تزریق دوز مناسب از این ماده به جریان آب می¬تواند از تشکیل رسوب کربنات کلسیم و سولفات¬ها (شامل سولفات کلسیم، سولفات استرانسیوم و سولفات باریم) پیشگیری نماید.
بررسی¬های آزمایشگاهی اثبات نموده اند که آنتی¬ اسکالانت Hydro-107در مقایسه با سایر محصولات داخلی و حتی محصولات خارجی، توان بالاتری در ممانعت از تشکیل رسوب دارد.
نحوه استفاده
این ماده می¬بایست به صورت مداوم به آب خوراک واحد اسمزمعکوس تزریق شود. سیستم تزریق می-بایست به گونه ¬ای عمل نماید که در صورت توقف واحد، تزریق آنتی¬اسکالانت هم متوقف شود.
میزان تزریق معمولا بین 1 تا 3 میلی گرم بر لیتر می باشد.
تزریق دوز کمتر و یا بیشتر از آنتی ¬اسکالانت، می تواند منجر به گرفتگی غشاهای اسمزمعکوس شود
مناسب ترین موقعیت برای تزریق آنتی ¬اسکالانت، قبل از فیلترهای کارتریج می¬باشد.

 

واکنش پذیری
این ماده در شرایط متعارف تحت تأثیر مواد اکسنده (نظیر کلر آزاد یا ازن موجود در آب)، احیا کننده (نظیر سدیم بی سولفیت یا سدیم متا بی سولفیت) و یا اسیدهای تزریقی (نظیر سولفوریک اسید یا هیدروکلریک اسید) قرار نمی¬گیرد. اماچنانچه در سیستم پیش‌تصفیه از پلیمرهای لخته ساز (مانند پلی الکترولیت یا پک) استفاده می شود، می ¬بایست اطمینان کسب شود که این عوامل تا پیش از نقطه تزریق آنتی¬اسکالانت، به طور کامل حذف شده باشند.


نکات ایمنی
یک ماده اسیدی است. در هنگام استفاده از این ماده، کلیه ملاحظات ایمنی کار با ترکیبات اسیدی را رعایت کنید. مهمترین نکات شامل ضرورت استفاده از دستکش و عینک ایمنی است. در صورت تماس این ماده با پوست یا چشم، بلافاصله محل را با مقادیر زیاد آب شستشو دهید.

 

 نحوه نگهداری
ظروف محتوی این ماده را از تابش نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. همچنین آن را از یخ زدگی محافظت کنید.
تاریخ انقضای این ماده، 12 ماه پس از تولید می باشد، مشروط بر آنکه در ظرف اصلی و باز نشده باشد و الزامات نگه¬داری فوق برای آن اجرا شده باشد.


نحوه انتخاب آنتی اسکالانت مناسب و میزان تزریق
با مراجعه به سایت اینترنتی شرکت رسوب پاد البرز به قسمت آتی اسکالانت وارد شده و از نرم افزار این شرکت جهت انتخاب محصول مناسب و میزان تزریق با توجه به خصوصیات آب مصرفی استفاده نمائید.


مشخصات بسته بندی
این محصول در ظروف 20 لیتری و نیز بشکه های 220 لیتری بسته بندی و عرضه می¬گردد.

 

خواص فیزیکی 

دانسیته g/cm3 1/13 – 1/12
pH 6/1 – 3/1
مشخصات ظاهری مایع شفاف
رنگ زرد کمرنگ
حلالیت با هر نسبتی در آب محلول است.

آخرین اخبار

تماس با ما

فروشگاه : تهران- خیابان طالقانی – ابتدای بهار شمالی – مجتمع تاسیساتی بهار امین- طبقه اول – واحد (53)

تلفن : 77511948 -77512792-021

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

+اطلاعات بیشتر

ما از کوکی ها برای نمایش بهتر و سریعتر سایت استفاده میکنیم . برای استفاده این وب سایت از کوکی ، لطفا با تایید این موضوع به ما این اجازه را بدهید مشاهده قوانین. من این سایت را تایید میکنم تایید