اسمز معکوس

دستگاه ROح (Reverse Osmosis) یا اسمز معکوس یکی از روش های گسترده جداسازی است که کاربردهای مختلفی دارد. شیرین سازی آب های شور و آب دریا، جداسازی مواد آلی و سمی از پساب های صنعتی چند مورد  مهم استفاده ازاین تکنولوژی می باشد . 

اسمز معکوس یکی از روش ها اصلی شرین سازی آب دریا در کنار روش های تقطیر، الکترودیالیز، تبادل یونی و ... است که در مقیاس های آزمایشگاهی، شهری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. 

شناخت پدیده اسمز معکوس نیازمند شناسایی خاصیت اسمزی می باشد . به طور کلی ، حرکت جرم از یک محیط به محیط دیگر در اثر اختلاف غلظت و یا به عبارت بهتر در اثر اختلاف پتانسیل شیمیایی به وجود می آید . خاصیت اسمزی به عبور از بخش محلول رقیق به بخش محلول غلیظ از درون یک غشاء نیمه تراوا گفته می شود .
این دستگاه قادر است از آب های سطحی و آب چاه که اصطلاحاً لب شور نامیده می شود و همچنین آبهای دریا که دارای املاح و نمک های فراوان هستند آب بی ملح و شیرین استحصال نماید .

 

در طراحی یک دستگاه آب شیرین کن مواردی به شرح زیر لحاظ میشود :


- میزان آب موجود و میزان آب شیرین مورد نیاز
- TDS یا کل املاح و PH و سختی کل آب خام
- وجود احتمالی میکروارگانیسم ها در آب خام
- درجه خلوص مورد نیاز آب شیرین
- نصب پیش تصفیه برای جلوگیری از فساد وخرابی ممبران وافزایش راندمان، که بنا به ضرورت درپیش تصفیه ازفیلترها، بگ فیلترها و اولترافیلترها استفاده می گردد .


موارد استفاده آب شیرین کن
آب آشامیدنی ، کشاورزی و گلخانه ( در مناطقی که آب شور دارند ) ، داروسازی ، لوازم بهداشتی آرایشی ، کارخانجات کاغذ سازی ، رنگ سازی ، پتروشیمی و نساجی ، دام و طیور ، دیالیز ، بازیافت پساب های صنعتی ، نیروگاههای برق ، تولید آب مقطر و ....

آخرین اخبار

تماس با ما

فروشگاه : تهران- خیابان طالقانی – ابتدای بهار شمالی – مجتمع تاسیساتی بهار امین- طبقه اول – واحد (53)

تلفن : 77511948 -77512792-021

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

+اطلاعات بیشتر

ما از کوکی ها برای نمایش بهتر و سریعتر سایت استفاده میکنیم . برای استفاده این وب سایت از کوکی ، لطفا با تایید این موضوع به ما این اجازه را بدهید مشاهده قوانین. من این سایت را تایید میکنم تایید